Burs Başvuru

5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu, Birlik Genel Kurul Kararları ve Vakıf Resmi Senedi hükümleri çerçevesinde, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Vakfı tarafından 2014 – 2015 Eğitim  -Öğretim Yılında 15 üniversite öğrencisine burs verilmesi planlanmaktadır.


İlgili yönerge doğrultusunda; Esnaf Siciline kayıtlı üyelerimizin, Türkiye’deki üniversitelerin lisans seviyesinde örgün eğitim programlarına bu yıl kaydolan, yetenekli, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan çocuklarına verilecek burslar karşılıksızdır.


Aşağıdaki şartları taşıyan, annesi veya babası esnaf siciline kayıtlı öğrencilerin, değerlendirmeye katılabilmeleri için 30 Eylül 2014 tarihine kadar http://www.iesob.org.tr/ adresindeki İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Vakfı Burs Başvuru Formunu doldurmaları gerekmektedir. Başvurular Değerlendirme komitesi tarafından incelenerek asil ve yedek liste oluşturulacak ve ilgili kişiler ile irtibata geçilecektir.


 


Başvuru Şartları


   1. T.C. vatandaşı olmak,
  2. 25 yaşından büyük olmamak,
  3. Anne ya da babasının İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği siciline kayıtlı olması,
  4. 2014-2015 Eğitim – Öğretim Yılında Türkiye’deki üniversitelerin lisans seviyesindeki örgün eğitim programlarını kazınmış olmak, (açık öğretim, ikili öğretim ve vakıf üniversiteleri hariç)
  5. Maddi desteğe ihtilacı olmak,
  6. Başka bir resim veya özel kuruluştan burs almaya hak kazanmamış olmak. (Kredi ve Yurtlar Kurumu hariç)     

12 Eylül 2014
Aliağa Hava Durumu
Parçalı bulutlu
Sıcaklık: 21°C
Bizimle İletişime Geçin
2019 Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası